Policecars.hu galéria


Home Register Login
Album list Last uploads Last comments Most viewed Top rated My Favorites Search
Home > Külföldi kéklámpások - Foreign vehicles > További európai kéklámpások > Luxemburg
BMW 3, fotó: Aldo
Keywords: rendőrség rendőrautó rendőr luxemburg luxemburgi

BMW 3, fotó: Aldo


Comment 1 to 16 of 16
Page: 1

Dexter   [May 02, 2008 at 10:42 PM]
Nehéz megszólalni egy ilyen kép láttán. Vajon mire használják? Sima járõrözésre vagy autópályára?
Autopeti   [May 03, 2008 at 12:45 AM]
Látva a luxemburgi rendõrség autóflottáját szerintem akár sima járõrkocsi is lehet.Autópályára ha akarnak,vesznek M3-at.
Dexter   [May 03, 2008 at 09:46 AM]
Jó lehet olyan közbeszerzési eljárásban szerepet játszani, ahol ilyen márkák nyújtanak be pályázatot! Fõleg, amikor tesztelik a járgányokat... Smile
Norbee   [May 03, 2008 at 07:43 PM]
Én kb. 15 olyan közbeszerzési eljárást bonyolítottam le, ami gépjármûvek beszerzésére irányult. Sajnos egy ilyen eljárásban sem kérhettünk be teszt járgányokat. Crying or Very sad
Dexter   [May 03, 2008 at 08:13 PM]
Elég szomorú, hogy ez a hazai gyakorlat.
Norbee   [May 03, 2008 at 08:21 PM]
Az az egyik baj, hogy ha az eljárásban rendõrautót kell beszerezni, a mûszaki leírásnak megfelelõ autót kellene tesztautónak benyújtani. Ez egy eljárásban akár 8-10 autó is lehet. Namármost csak úgy nem lehet rendõrautót csinálni, így a tesztautó benyújtása lehetetlen. Nem beszélve a pályázó cégek költségérõl.
Dexter   [May 03, 2008 at 08:42 PM]
Nem értek hozzá sajnos, ezért lehet az, hogy nekem úgy lenne kerek ez a dolog, ha egy pár darabot az adott típusból felszerelnének mindazokkal a cuccokkal, amik benne kellenek, hogy legyenek egy járõrautóban. Aztán jöhetne a teszt (csapatpróba), ahol éles körülmények között nyúzzák õket. Na ott aztán kibukik, ha valami nem stimmel (zörög, akad, letörik, nem fér be, fúrni kell, zárlatos, stb.) Pár hónap alatt kiderülne, hogy alkalmas-e a típus rendõrautónak vagy sem. Utána, ha minden oké, akkor lehetne venni belõle százszámra. (Tudom, hogy nem rajtad múlik, hogy ez nem így mûködik, szóval ezt nem szemrehányásként mondtam, csak kikívánkozott).
Norbee   [May 04, 2008 at 02:27 PM]
Értem mit mondasz, sõt egyet is értek vele, de ugye nem mi írjuk a törvényeket. Sajnos. Pedig mennyivel egyszerûbb lenne minden.
Lajesz   [May 05, 2008 at 08:32 AM]
Norbee-nak teljesen igaza van -sajnos-, jártas a beszerzésekben.DE!Azért lenne több megoldás is arra, hogy alkalmas(abb) jármûveket szerezzen be a Magyar Rendõrség, ha akik néhány emelettel fentebb ülnek, kicsit koncepciózusabban gondolkodnának, és ehhez még a közbeszerzési törvényt sem kell megváltoztatni.Egy apró példa: keretszerzõdés: szerintem az "F" Astrák világbajnok jók voltak -csak mondjuk GSI motor kellett volna bele:-) - namost, ha van egy típus, ami bejön, kötök rá X éves keretszerzõdést, így nincs olyan veszély, hogy kifut az Y mennyiség, és utánna megint teljesen új típust szerzünk be. A másik: azér tudjuk -ti meg mégjobban, mert szakmabeliek vagytok- hogy van nem is egy márka, akiknek vannak kifejezetten nagyobb igénybevételekre (pl. rendõri célokra) készített típusai - a BMW is pont ilyen - Namármost, a mûszaki leírást el tud(na) úgy készülni, hogy ezek a márkák feleljenek meg és mégse sérüljön az esélyegyenlõség... Csak akkor a szakmát kellene elõtérbe helyezni egyéni elõnyöknél és érdekeknél... Ez megint nem Norbee-ra és a hozzá hasonló "végrehajtókra" vontkozott...
Norbee   [May 05, 2008 at 08:40 AM]
Egy valami szab határt mindennek, és ez a PÉNZ. Sad
Lajesz   [May 05, 2008 at 11:04 AM]
Ez is igaz... sajnos Sad
Norb   [May 06, 2008 at 08:52 PM]
Ha jól emlékszem, az F Astrák kifejezetten a rendõrség részére készültek. Egyedi volt a széria kocsikhoz képest: 15-ös keréktárcsák, egyedi felnivel, más áttételezésû váltó, 90 fokban nyíló hátsó ajtó, mûbõr hátsó ülések a járõr autókban és erõsebb 1,6-os motor.
Zsoké   [May 06, 2008 at 10:20 PM]
és még magasabb is volt Wink
Lajesz   [May 06, 2008 at 10:25 PM]
Igen, az az Astra speciálisan erre a célra volt kialakítva, pont ezért hoztam fel példának. Asszem sem azelõtt, sem pedig azután nem sikerült ilyen (mármint speciálisan kialakított) modellre szert tenni...
Norbi   [May 07, 2008 at 06:56 PM]
Nagyon jó a rendõrségnek gyártott F Astrák. Én már csak tudom mivel nekem is az van. Sokkal jobb mint a sima széria kocsi.
Norb   [May 08, 2008 at 08:35 PM]
Magasítva nem volt, csak a nagyobb felni miatt tûnik úgy. Egyébként ez volt ez egyik gyenge pontja: a futmû nem volt a nagyobb keréktárcsához hangolva, egyes kocsiknál komoly problémákat okozott.

Comment 1 to 16 of 16
Page: 1